Co je nového v Krušnohorském rogainingovém klubu

31. 1. 2011 Společně s našimi německými kolegy jsme úspěšně uspořádali česko-německý LOB. Lyžaři ze všech koutů naší republiky, ale též Slováci, Poláci a samozřejmě i Němci, si v okolí Altenbergu užili závod, který nabízel volby postupů, mapařinku v tečkách i dlouhé laufy po perfektně upravených tratích. Z ohlasů účastníků bylo zřejmé, že se akce vyvedla. Ufff :-).
7.-9.1. 2011 Proběhlo školení pořadatelů závodu LOB. Kromě vzdělávání se zúčastnění členové oddílu věnovali i lístečkování kontrol pro sobotní middle. Sníh poměrně dost odtál, některé cesty jsou dokonce v současné době nesjízdné. Snad do konce ledna ještě trošku nasněží.
28. 12. 2010 Spustil jsem webové stránky závodu LOB, který se v případě dobrých sněhových podmínek bude konat 29. - 30. ledna 2011 v obci Zinnwald, SRN, nedaleko českých hranic. Zatím si na nich můžete přečíst rozpis a fotky z prostoru závodu.
3.12. 2010 Tak jsem zvědav, zda tu NZ reportáž vůbec někdy dopíšu. O víkendu mne totiž čeká start na superprestižním závodě
Mrazivý Ďábel 2010. Předpověď počasí slibuje, že letos si to opravdu užijeme. Přihlásilo se nás šest bláznů, kteří se v sobotu odpoledne přesunou vlakem z Bráníka neznámo kam a poté se za tmy pokusí přes mapu 1:25000 doplazit do cíle ve srubu v Černíkách. Cestou budeme na kontrolách sbírat body za vypití panáků, vychlazených vrstvou prašanu. Body nám přinese i konzumace v hospodách, které cestou potkáme. Má prý být až minus dvacet, beru si náhradní čelovku a přemýšlím, zda bude lepší jít a nezpotit se, anebo běžet dokud to půjde, abych to měl co nejrychleji za sebou.
2.12. 2010 Začal jsem sepisovat reportáž z našeho výletu po Novém Zélandu a Tasmánii. Máte se na co těšit, jelikož naše zážitky byly nejen dobrodružné, ale občas i hodně dramatické. Start již je popsán na webu MS na Novém Zélandu. Reportáž budu postupně doplňovat a datovat přesně tak, jak jednotlivé dny ubíhaly.
29.10. 2010 Nevím jak na to, ale musím sem napsat pár řádků o tom, co mne tento týden maximálně rozesmutnilo. Ve čtvrtek 28. října při vyjíždce na kole zahynul náš kamarád Honza Brádler, zvaný Bábík. 7 dní před odletem na Nový Zéland, kde jsme spolu měli běžet MS v rogainingu, jej porazilo auto. Že nám všem bude chybět, je jasné. Pro mne je to letos už několikáté připomenutí, že v osobním životě si člověk může naplánovat cokoli, může dokonce i sestavovat detailní itineráře, ale stejně mu pak nezbývá, než se modlit, aby jeho plány byly v souladu s itinerářem, který píše někdo jiný. Sbohem, Honzo.
19.10. 2010 Mediální zájem pokračuje :-). Já i Lucka jsme byli natočeni do reportáže ostravské TV Polar. Novináři ovšem nemají vkus. Zatímco Lucku nechali pronést pouze jednu, a ještě úplně nesmyslnou větu "Všech pět" (odpověď na otázku, která ovšem v reportáži nezazněla), a zbytek vystřihli, mne nechali vykecat trošku déle.
15.-16.10. 2010 Také druhý letošní výlet po Beskydech se vydařil. Ze základny v Čeladné jsem vystartoval s nejlepší českou dogtrekingovou závodnicí Luckou Matrkovou. Až na pár hloupých chyb, z nichž nejhorší byl můj nesmyslný návrh postupu na 2. vrchol (Grúnik), jsme celou trasu zvládli poměrně čistě. Podle webu Cykloserver jsme celkově urazili 112 kilometrů s převýšením 4300 m (v reálu byl náš výlet asi o něco delší).
Výtečně jsme zvládli první postup na Lysou horu. Šikovně jsme si to střihli přes golfové hřiště a mířili přímým směrem na svítící maják vysílače na vrcholu. Až v kopci před kontrolou se před nás dostávaly favorizované týmy.
Následný min. dvacetiminutový zásek při postupu na 2. vrchol znamenal propad někam k 25. místu, ale postupně jsme zase stoupali nahoru. Do sedla pod Smrkem (3. kontrola) jsme přišli těsně za LBE teamem (Honza Marek a Vláďa Mezník) s manželi Horovými v zádech. S Berouňáky jsme absolvovali prakticky celý postup na Vysokou, těsně před kontrolou jsme trošku zazmatkovali, přesto jsme se posunuli na sedmou příčku. Potřebovali jsme nabrat vodu, a jelikož pramen Bečvy není zrovna vydatný, Beroun nám zas utekl. Po pár minutách vlnění na červené hřebenovce jsme je opět dotáhli. Na Pustevnách jsme se odměnili kofolou a bramborákem. Asi nám nestačilo, že zbytečně na hřbetě táhneme spoustu sladkostí a čokolád, proto jsme si na závěrečný sestup koupili do zásoby každý po lahvi koly a donesli je až na základnu. Já měl oči ještě větší a přidal další půllitr ledového čaje (pod kopcem jsem ho naštěstí exnul). Na Radhošť jsme doběhli pouhou minutu za týmem na pátém místě. Byli to dva rychlí kluci v elasťácích, ani jsme nepomyslili, že bychom s nimi mohli do cíle závodit. Jenže do údolí jsme seběhli nějak lépe a asi tři kiláky před cílem jsme je měli na dohled. Zpočátku jsme je i stahovali, pak ale přidali a zmizeli za obzorem. Těsně před cílem jsme je doběhli zas. Naše překvapení Lucka výstižně vyjádřila dvěma slovy, která bych volně přeložil jako „Jeminkote!“ :-). Jeden z nich čekal na rohu, druhý stál chvilku opodál, a my v tu chvíli na něj měli náskok pár desítek metrů. Do cílových dveří se jim ovšem podařilo vecpat těsně před námi. Naprosto negentlemansky nedali přednost dámě :-).
Šesté místo, poslední vyhlašované, bylo přesto vynikajícím úspěchem. I čas 19 hodin 6 minut (rychlostní průměr 10 minut na kilometr) je též super, za námi zůstalo docela dost hodně dobrých borců. Spolu se sedmými Berouňáky a osmými Horovými jsme tak vytvořili českou enklávu v první desítce výsledkové listiny. Jinak na čele převažovali místní domorodci.
Výsledky najdete na webu 5 BV, analýzu naší závodní rychlosti jsem sesumíroval do tabulky mezičasů.
7.10. 2010 Můj tradiční partner Honza Červák, který se mnou běžel už dva extrémní závody v Beskydech, začátkem října odcestoval na hory do Iránu. Dlouho se mi nedařilo sehnat druhého člena týmu pro závod 5 Beskydských vrcholů. Jako poslední šanci jsem zkusil inzerát na webu závodu 5BV. Kupodivu jsem měl štěstí a ozvala se mi vytrvalkyně z Brna. Na doporučení kamaráda jsem ve výprodeji sehnal i tým, teď už se jen pořádně se doléčit a doufat, že společně s Luckou uspějeme a hlavně že tuhle drsňárnu ve zdraví přežijeme.
6.10. 2010 Na Krakonošově treku jsem trošku prostydl. Snažím se léčit rýmu za pochodu, úspěchy mám střídavé. Slíbil jsem ale Stavařům, že jim pomohu s pořádáním MTBO v Klánovicích, tak doufám, že se vykurýruju.
3.10. 2010 Opět jsem dodržel tradici opustit večírek jako poslední a na nedělní start přijít se zpozděním, tentokráte pouze desetiminutovým :-). Běžet už se nám ani moc nechtělo, pochodovali jsme mnohem víc než v první etapě, ale sem tam jsme si klusli. Stavitel Michal Klapka k nám byl poměrně milostivý. 26 km a 1124 m převýšení jsme zvládli za necelých šest hodin, což rozhodně není špatný výkon. Elitní týmy nám ale nadělili ztrátu poměrně hrozivou, viz výsledky. Trasu si zase můžete prohlédnout na cykloserverovém webu.
2.10. 2010 Konečně jsme se dočkali toužebně očekávaného Krakonošova treku, kde se letos v mixech sešla hodně kvalitní konkurence. Musím sportovně uznat, že na ně nemáme. Zatím :-).
Sobotní etapa byla nádherná. Z Malých Svatoňovic jsme se přes Křížovou cestu nad Stárkovem, vyhlídku Vysoký Kámen pšesunuli na Ostaš. Bohužel jsme zvolili postup zleva po neznačených cestách, který jsme sice umapovali, jenže ke kontrole na Frýdlantské vyhlídce jsme se museli prodrat houštím a polem boulderů. Následoval sešup po červené na světlinu v hustníku nad Pěkovem, který z ortofotky prý staviteli něco připomíná, viz foto. Proto nás donutil prodírat se tam a zpět téměř neprostupným smrkovým hustníkem. Následovala návštěva Sluje Českých bratří, horolezecká vložka na Kočičím hradě a výplaz na sousední kopec Hejda. Při postupu na předposlední kontrolu na rozhlednu Lenka nás vypekla mapa. Měli jsme jít po cestě, jenže ta zarostla kopřivami a lebedou a kolem ní vyrostly mohutné oplocenky. Ty jsme se pokusili oběhnout, což stejně nešlo. Kdybychom prošli skrz rovnou, ušetřili bychom několik minut. Během postupu na poslední kontrolu na Čápu nám oběma došla voda. Naštěstí jsme několik hrnečků vyžebrali od rodinky opékající buřty. Naše postupy jsem zamaloval na web cykloserver. 36 km se 1724 m převýšení jsme zvládli za 6 hodin 48 minut.
28.9. 2010 Z četnosti mých příspěvků jste již jistě odvodili, že nestíhám. Pokusím se dnes manko dohnat či aspoň zmírnit. Výběh na Milešovku jsme zvládli za 2 hodiny osm minut, což byl průměr 7.2 min/km.
25.9. 2010 Příprava na Krakonošův trek spěje do finále. Dnes jsme s Pavlou Jiráskovou absolvovali již třetí společnou tréninkovou jednotku tento týden. A rozhodně jsme se neflákali. Za necelých 61 minut jsme za mírného deště vyběhli na vrchol Loučné (6.5 km/600 m převýšení). Měl jsem s sebou foťák a průběžně monitoroval Pavlin běh. Z pořízených záběrů je patrné, že i tak velký krpál lze vyběhnout s úsměvem :-).
Během úterního státního svátku plánujeme ještě společnou účast na 17.5 km dlouhém krosu výběh na Milešovku. A v pátek hurá do hor!
24.9. 2010 Tak jsme se s Wormem opravdu dostali do televize, a to hned několikrát. Můžete si nás pustit, třeba i opakovaně :-), v reportáži ČT.
21.9. 2010 Je čas analyzovat náš výkon na 7 Beskydských vrcholech. Mezičasy na jednotlivých kontrolách jsem srovnal do tabulky a spočítal rychlosti postupu na jednotlivých úsecích. Zde máte přehlednou tabulku mezičasů.
Nějak se mi nepozdává údaj o délce trati uváděný pořadatelem. Kdyby to bylo opravdu 87 kilometrů (prý změřeno pomocí GPS), tak bychom šli rychlostí 7 km za hodinu, což je v těch kopcích asi blbost. Když za základ vezmu mé měření dle webu Cykloserver, tak mi vychází, že jsme běželi v tempu 6 km/hod. To sice v těch kopcích vypadá rovněž neuvěřitelně, ale je to fakt :-). Navíc jsme si ověřili, že dokážeme držet krok s opravdu hodně dobrými závodníky.
18. 9. 2010 Nabuzeni loňským úspěchem v závodě 5 beskydských vrcholů, přihlásili jsme se s Honzou Červákem - Wormem na ještě extrémnější akci, Beskydská sedmička. Startovalo se v pátek 17. 9. z náměstí ve Frenštátu p. Radhoštěm. Po počátečním povinném „lampionovém průvodě“ přes město konečně zazněl startovní výstřel (jeden výstřel ovšem nestačil, museli kvůli nám uspořádat ohňostroj) a my vyrazili do poměrně teplé noci (měl jsem na sobě pouze dederon, až nad ránem na Lysé hoře jsem pod něj dal moiru). Kvůli ochraně přírody se mělo běžet pouze po značených turistických značkách a po cestách vyznačených pořadatelem.
Už ve stoupání na Velký Javorník (918 m.n.m.) se od téměř dvoutisícového davu šílenců oddělil hlouček maxišílenců, mezi kterými jsme se kupodivu drželi i my s Honzou. Na úvodní kontroly jsme přibíhali s minimální ztrátou, takže na každé z nich se mnou natáčela rozhovor kamera České televize. Doufám, že ty moje kecy vystřihnou :-). Po Radhošti (1129 m), Čertově Mlýnu (1206 m) přišel výstup na obávaný Smrk (1276 m). Honza mi tam dost utíkal, samozřejmě jen proto, že já zas musel hovořit na kameru :-). No, nahoře už kamery nebyly, a utíkal mi taky :-(. Těsně před vrcholem nám sdělili, že běžíme na pěkném pátém místě, ale v protisměru jsme kupodivu potkali týmů šest. Až po závodě jsem se od pořadatelů dověděl, že na parkovišti v sedle Pindula čekali na některé čelní týmy 4 místní nabušenci, kteří sice nezávodili, ale znali trasu a provedli své kámoše nástrahami záludných odboček, na kterých my neználci občas zaváhali. Každý jsme holt nějaký, my si zas od děvčat na kontrole Smrku vysloužili pochvalu, že jsme první veselý tým. Borci před námi prý hned odběhli, aniž by z nich vypadlo byť jen jediné slůvko. Na rozdíl ode mne :-). Popili jsme čajík z termosky, pokecali a Worm do sebe zasunul perník (věřím, že byl dobrý, ale já se bál, že bych se udusil).
Následoval nejtěžší úsek závodu. Sešup po žluté k přehradě Šance a vzápětí zalamovák na Lysou horu (1323 m). Loni během závodu 5 BV jsme to šli v protisměru, tož jsme měli respekt. Nicméně na Lysou jsme vyšplhali chvilku po čtvrté hodině ranní, o dvě a půl hodiny dříve, než jsme původně plánovali. Ztráta na vítěze stále překvapivě malá, 20 minut (po necelých 50 km). Jelikož jsme celou cestu požírali jen sladké čokolády apod., uvítali jsme, že právě otevřeli bufet Šantán. Mně bohužel téměř dvacet minut trvalo, než jsem do sebe nasoukal horkou česnečku a doplnil vodu do camelbagu. Ale polévka byla vynikající, ušetřila nám zastávku v občerstvení na Zlatníku a dodala sil do následujícího výběhu na Travný (1203 m). V šíleném tempu jsme tam jeden tým předběhli a druhý dotáhli na dohled. Bylo patrné, že jeden z nich už má dost, my byli plni elánu… Jenže ne vše se podaří stoprocentně. Náročné seběhy po kamení a asfaltu, které během předchozích 60 km ničily Wormovo kolena, se začaly projevovat čím dál víc. Místo útoku na čelnější pozice jsme museli výrazně zpomalit. Do mírných kopců a po rovině jsme ale stále byli schopni klusat.
V závěru jsme se museli vypořádat s tím, že pořadatelé chybně postavili 6. kontrolu. Měla být na Ropici (1082 m), ale ve skutečnosti stála u vrchu Lipový. Následující odbočka k poslední kontrole na Velkém Javorovém (1031 m) nebyla vůbec označená, ale s tím si každý, kdo má aspoň minimální zkušenosti s mapou, hravě poradil. Závěrečný úsek do cíle v Řece, na kterém rovněž žádné značky nebyly (v úvodní části přitom pořadatelé odbočky mimo turistické trasy perfektně vyšipkovali a vyfáborovali), už ovšem rozumně řešit nešlo. Tedy šlo, ale potupnou obíhačku oklikou po zelené jsme zamítli, přestože teď víme, že by se asi vyplatila. Mapa tam vůbec nesedí, cesty vedou jinak a k tomu prudký sešup, jako stvořený na devastaci kolen. Ale nějak jsme to přetrpěli a závěrečný doběh po silnici už jsme zas absolvovali v poklusu.
Celý závod měřil 87 kilometrů s převýšením přes 5500 metrů a my jej absolvovali za 12 hodin 44 minut. Celkově jsme obsadili 7. místo z asi 1000 přihlášených týmů. Vyhráli trénovaní specialisté na Adventure race, výsledky najdete na webu Beskydské sedmičky.
Do cíle dorazila zhruba třetina závodníků, ale dva borce musela zachraňovat horská služba. Úspěšně, ale ředitel závodu kvůli tomu v sobotu ve 22:00 závod ukončil a za pomoci autobusů stáhnul z trati všechny zbylé vytrvalce, včetně Martina Žáčka s Lenkou Sýkorovou.
29. 7. 2010 Dva KRK týmy se chystají na letošní MS na Novém Zélandu. Spustil jsem přípravný web výletu, který nyní oficialně zpřístupňuji pro veřejnost. Časem na něj budu přidávat další a další informace nejen pro účastníky zájezdu.
29. 6. 2010 Moc se mi do toho nechce, jenže povinnost je povinnost. Ale k čertu s osobními pocity, vždyť vlastně letošní MČR v rogainingu dopadlo pro KRK výborně. Áda s Jitkou obhájily loňský titul, další zlato v hlavní kategorii přidal také Ondra Skripnik, který běžel s R. Čechem. Já do Beskyd odjížděl na blind, jelikož jsem k sobě nedokázal sehnat žádného partnera. O tom, co na mne v Beskydách čekalo, píšu v následující reportáži.
3. 5. 2010 Pomalu začínám vyřizovat resty, zde máte reportáž noční můry z bojovky Noční můry. Při tomto závodě jsou na kontrolách plastové pixly se žetony (nebo papírkem se vzkazem, kde tu pixlu máme dál hledat). Často bývají důkladně ukryté. Mapu má každý svou, a k ní vyfasuje popisy upřesňující umístění kontroly, např. výřez OB mapy nebo obrázek objektu, ve kterém je poklad ukryt. Já bohužel až v půlce trati zjistil, že ty pěkné ilustrace mají i jiný, než jen čistě dekorativní význam.
Své postupy jsem zakreslil na Route gadget, teď k nim přidávám i slovní komentář.
29. 4. 2010 Zveřejňujeme první fotky z trati a z vyhlášení vítězů přeboru škol od Jitky Pavlíkové. A vzápětí dorazily i další snímky, převážně z cíle a poslední kontroly, od Aleny Neradové.
28. 4. 2010 Přebor škol už máme úspěšně za sebou. Přestože se jednalo o historicky první přebor škol v orientačním běhu na Mostecku, účast byla až překvapivě hojná. Do lesa se vydalo 85 závodníků z celkem šesti škol z Mostecka, a spolu s nimi si orientační běh vyzkoušeli též jednotlivci, kteří již školním lavicím odrostli. Do cíle dorazili úplně všichni. V soutěži o dárkový poukaz na nákup sportovního vybavení v prodejně Hudysport Most v hodnotě 1500 Kč pro školu s nejvyšším počtem závodníků zvítězila SSZŠ v Litvínově. Žáci této školy si též vybojovali postup do krajského přeboru v kategoriích mladších dětí i žactva. V kategorii studentů do krajského kola postoupili reprezentanti Scholy Humanitas. Jak kdo dopadl se dozvíte v předběžných výsledcích. Pokud nikdo nevznese námitky, budou tyto uznány jako oficiální.
Děkujeme všem startujícím za účast, Soukromé sportovní základní škole a firmě Sportas za pomoc a poskytnutí perfektního zázemí, městské policii za ochranu dětí při přeběhu silnice a v neposlední řadě městu Litvínov a společnosti United energy za finanční podporu naší akce.
21. 4. 2010 V nejbližší době vyjde tiskem zrevidované dílo "Taktika a technika orientačního běhu" od Zdeňka Lenharta. Kromě Médi se na něm podílel i Libor Zřídkaveselý. Autoři text společně aktualizovali tak, aby reflektoval změny, ke kterým v orientačním běhu v posledních letech dochází. Na přípravě knížky jsem se podílel organizačně i finačně, a budu jí za lidovou cenu 50 Kč/ks i prodávat :-). Objednat si jí můžete na mailu tojnar@gmail.com. Na způsobu dodání/zaplacení se domluvíme.
21. 4. 2010 Chystám se na start v zajímavém nočním vytrvalostním závodě Noční můry.
6. 4. 2010 Momentálně zápasím s mapováním prostoru oblastního žebříčku a přeboru škol okresu Most v orientačním běhu. Na přeborový závod jsme dostali od města a od United Energy grant, doufám, že se akce vydaří.
29. 3. 2010 Odevzdal jsem první daňové přiznání KRK (za rok 2009).
7. 3. 2010 O prvním březnovém termínu jsme narychlo zorganizovali zakončení relativně úspěšné LOB sezony 2010. Ubytovali jsme se v chatě na Staré Moldavě. Přestože napadlo docela dost nového sněhu, pod prašanem zbyl přemrzlý rychlý podklad, na kterém se dalo perfektně bruslit. V sobotu jsme se podívali po německé straně na Kahleberg, zpátky jsme se vrátili přes Velký Lugstein, Pašeráckou zatáčku, kopec Na Skále, stadion na Novém Městě na Bystřickou boudu. Po jídle jsme prohančovali podél trati na Moldavu až domů do Moldavské kapsy, kde jsme povečeřeli v restauraci Pištorka.
V neděli jsem s rodinou stihnul jen krátký výlet nahoru na Oldřišskou pláň. Obrátili jsme se kousek za Stalinkou. Na flájské silnici byla turisty vyjetá stopa pro klasiku.
28. 2. 2010 V pátek nás málem neubytovali na Královce, jelikož prý očekávali, že hosté dorazí nejpozději v 17:00. Večeři jsme naštěstí stihli v blízké Prezidentské chatě.
V sobotu jsme s Čecháčkem moc neuspěli v Bedřichovské pětihodinovce. Zase jsme dali 53 km, ale Honzovi vůbec nejely lyže a tak jsme nestihli několik důležitých naplánovaných kontrol a jen tak tak dokončili v limitu.
Na nedělní výlet už jsem vyrazil jen s Robertem. Projeli jsme se z Janova přes Severák a poobědvali na Prezidentské.
21. 2. 2010 Závěry LOB sezony mi tradičně nevychází a ani letos se výjimka nekonala. V sobotu jsem si mapovými chybami pokazil dobrý pocit z výborně jedoucích lyží, a po dlouhé večeři už se mi v neděli do stopy ani nechtělo. Raději jsem odjel domů. Cítil jsem, že na mne něco leze, a opravdu od pondělka se ze mne stal prskající kýchal.
15. 2. 2010 Tak Kaňásky se nakonec nekonaly, místo nich jsme si zajezdili ve východní části mapy Ochoza. V neděli jsme absolvovali pětihodinový skiadventure. Co jsme přitom zažili jsem se pokusil shrnout v následujícím článečku.
10. 2. 2010 O víkendu některé z nás čekají Kaňásky, což je LOB mapa ve svahu nad Novým Městem na Vysočině. Dnes jsem proto absolvoval "modelový trénink" :-) v kopcích nad Loučkami. Cyklostezka k vodárně byla proplužená, jenom posypaná čerstvým prašanem, cesta nahoru po žluté značce dokonce vypadala jakoby po ní před časem projel skutr. Nevím kde se tu vzal, možná tu úřadoval nějaký myslivec, nebo jen moje bujná fantasie.
7. 2. 2010 Závodníci KRK Litvínov bojovali tento víkend na dvou frontách. Bábík s Pavlou Jiráskovou absolvovali Krakonošův trek se startem ve Vrchlabí a lyžařská sekce závodila na Třech Studních. Pakuo tam absolvoval první soutěžní LOB a mně se po dvaceti letech snažení konečně podařilo vyjet B licenci. Teď si mohu vybrat, zda si v Jakuszycich zazávodím s Ondrou Skripnikem a Pakuem, nebo s Čecháčkem a Sedloněm v áčkách :-).
31. 1. 2010 Zúčastnili jsme se MČR v LOB na klasické trati a štafet. Výrazných úspěchů jsme nedosáhli, ale štafeta ve složení Skripnik, Čech, Tojnar skončila 16., což zas tak špatný výsledek není.
23.-24.1. 2010 Dvěma závody ve Vrbně pod Pradědem začala sezóna lyžařských orietačních běhů. Na dálný východ zavítalo cca 150 závodníků, mezi nimi i zástupci KRK Litvínov. Výsledky najdete na webu závodu, já přidávám kratší komentář víkendu.
20. 1. 2010 Konečně jsem se dostal k aktualizaci svého webu. Podařilo se nám úspěšně uspořádat 1. Česko-německý skirogaining. Výsledky, fotky najdete na webu závodu.
7.1. 2010 Z dnešních fotek je patrné, že na Dlouhé Louce svítilo sluníčko. O mrazu -9°C už se ale z obrázků nedovíte. Oproti včerejšku jsem zabrousil i kus podél jižního břehu přehrady. Otočil jsem to u potoka pod Jelením vrchem, jelo se tam mnohem hůř než na opačnou stranu. Tam už jsem totiž věděl, kde číhá kamení. Sníh byl přemrzlý a pomalý. A já byl na tom stejně :-).
6.1. 2010 Dnes jsem po práci vyrazil na Dlouhou Louku, neboť jsem věděl, že rolba má upravit 12 km okruh. A skutečně jej upravila, navíc i jihobřežní cestu okolo Flájské přehrady. Bruslit se dalo všude, stopa na klasiku byla místy rozbitá, ale většinou docela ušla. Podél loučenské obory hůlky zvonily o asfalt, dole u přehrady a hlavně ve stoupání od ní pod sněhem číhaly pěkně ostré šutříky, ale při troše opatrnosti a na starých lyžích se jelo skvěle. Doporučuju jet po směru hodinových ručiček, tzn. začít směrem na Loučnou. Sjezd v opačném směru by vaše skluznice řádně ohobloval. Zkrátka ještě pár cm by to chtělo. Už se těším na plánovanou víkendovou sněhovou nadílku.
Fotky najdete na webu skirogainingu.
5. 1. 2010 Sněhu je na horách již dostatek, navíc má ještě připadnout. Pokud se nestane nějaká katastrofa, tak se náš skirogaining bude konat. Musí, už jsem nechal vytisknout startovní čísla i diplomy a zítra objednám ceny pro vítěze. Nejlepší týmy si mezi sebou rozdělí špičkové závodní vosky od firmy Start, iontové a regenerační nápoje a sportovní výživu nabízenou firmou ESTIM v celkové hodnotě několika desítek tisíc korun.
Dnes končí první termín přihlášek, ale nějakou dobu ještě budeme mírně opožděné přihlášky tolerovat.
2. 12. 2009 Našemu skirogainingu počasí bohužel nepřeje. Nějaký sníh sice napadl, ale na rolbování stop to nestačí. Jsme proto nuceni závod přesunout na pozdější termín, a to na sobotu 16.1. 2010. Na webu již máte k dispozici opravený rozpis. Dosud přijaté přihlášky zůstávají v platnosti, stejně jako možnost odhlásit se, pokud se vám nový termín nehodí.
14.11. 2009 Dnes jsem se vypravil zavádět první lístečky skirogainingu. Přitom jsem se zastavil na stadionu na Novém Městě. Zrovna letos poprvé otvírali bufet - ohřívárnu. Spustili dokonce i web bufetu, na kterém si zjistíte, zda mají otevřeno. Stalý jídelní i nápojový lístek zůstává zachován, pro stálé zákazníky slibují šrotovné :-).
10.11. 2009 Ještě v Tisé mne na mobil kontaktovala novinářka ze Sedmičky MF, že se mnou chce udělat rozhovor o mně a o KRK. Podezříval jsem Jitku Pavlíkovou, ale ta prý v tom prsty nemá. A právě před chvílí jsem se z rozhovoru vrátil. Se budete divit, co jsem jí o vás navyprávěl :-).
10.11. 2009 A tady fotoreportáž a mapka ze zakončení v Tisé.
10.11. 2009 Zde je slíbená reportáž o MČR HROB 2009.
9.11. 2009 Zakončení sezóny bylo úspěšně zakončeno :-). Zatím zveřejňuji výsledky, časem doplním i reportáž.
2.11. 2009 Zveřejnil jsem pokyny, či spíše pravidla, dle kterých se bude vyhodnocovat závod zakončení. Ve vlastním zájmu si je pečlivě prostudujte, ať nejste překvapeni. Fox o víkendu nasekal dřevo na topení. Chytil při tom nějakou chřipku, snad se vyleží.
2.11. 2009 Na MČR v horském OB získal náš oddíl další mistrovské medaile. K červnovému vítězství na MČR v rogainingu přidaly Jitka Klinkerová s Ádou Kožinovou zlato i z HROBu. Ondra Skripnik si k rogainingovému stříbru vyběhl bronz. My zbylí jsme se aspoň pěkně proběhli :-). Nějakou reportáž sesmolím časem, teď musím spinkat, zítra musím do práce hodně časně ráno.
28. 10. 2009 Dokončili jsme poslední úpravy tratí zakončení a z lesa odklidili veškerý sníh :-). Zde máte srovnávací fotky.
25.10. 2009 MČR v horském OB se blíží. Natrénováno už všichni jistě máme, teď už jen vyladit formu :-). V sobotu jsem se projel na kole po Německu a dnes jsem si dal modelový HROB. Vstal jsem v sedm, najedl se a pokusil vyběhnout v 8:30. Povedlo se mi to bohužel jen se zpožděním 18 minut, ale pěkně svižně jsem si klusnul do Hrobu a zpět. Mezi Hájem a Lomem mne ochlazoval studený deštíček.
22. 10. 2009Po neúspěšných pokusech na webu OB se nám podařilo rozchodit Route Gadget na webu ČAR. Každý si tak může zakreslit své postupy, pokud si je pamatuje :-). Se zakreslováním na požádání pomohu, poradím.
18.10. 2009 S Foxem a mými dětičkami jsme za nevlídného počasí vyrazili připravovat zakončení letošní sezóny. Zde máte fotoreportáž.
17.10. 2009 Nejstarší rogainingový klub v Čechách, KRK Litvínov, slaví dnes první narozeniny. Jeho předseda to jede oslavit na Moldavu první podzimní vyjížďkou na běžkách. Možná pro vás i něco nafotí.
13.10. 2009 Zde je slíbená minireportáž o závodě 5 BV.
2.10. 2009 KRK má nově aktivovaný email krk@rogaining.cz, který budeme moci používat např. pro přihlášky.
24.9. 2009 Ještě doznívá ozvěna ERC 2009 ve Finsku. Na svůj laponský web jsem doplnil fotky od Berouňáků a článek Štěpána Skripnika.
23.9. 2009 Společné zakončení sezóny FS Praha a KRK Litvínov uspořádá Fox spolu se mnou 7. 11. 2009 v Tisé (okres Ústí nad Labem). Více informací včetně rozpisu naleznete na webu zakončení.
21.9. 2009 Poměrně početná sestava KRK se zúčastnila Krakonošova treku v Jestřebích horách. Výsledky časem najdete na webu závodu, já přidávám ještě minireportáž o závodě.
15.9. 2009 Zatímco někteří pomalu balí na Krakonošův trek, na webu MČR v HROB byl spuštěn přihláškový systém druhého vrcholu letošní domácí sezóny. Doufám, že se přihlásí co nejvíce členů KRK.
15.9. 2009 Pro členy KRK jsem v menu zřídil odkaz na "tajnou" stránku, na které najdou vnitrooddílové informace. Vstup je na heslo.
11.9. 2009 Tři oddílové týmy plus Jitka Klinkerová se chystají o víkendu 19. - 20. 9. zúčastnit závodu Krakonošův trek.
20.8. 2009 Tak už jsme zas doma z výletu. Zpracoval jsem první fotoreportáže z předzávodních treků:
Úvodní článek, trek k finsko-švédsko-norskému trojmezí, trek na nejvyšší bod Finska - Halti a výstup na horu Saana.
Na konci každého článku najdete i PDF turistické mapy stažené z webu.
Fotky z Dášina potulování po lesích okolo centra rogainingového ME, stejně jako odkazy na fotky vyfocené Bábíkem a Bořanem budou následovat.
30. 6. 2009 První velkou akci KRK, mezinárodní Česko-německé rogainingové mistrovství jsme zvládli na jedničku. Děkuji pořadatelům i všem závodníkům za účast. A také své rodině. Manželce, která přežila několikaměsíční vdovství a třem sirotkům, které na čas prakticky přišly o tatínka :-).
Gratuluji vám všem, kteří jste přežili náš závod. Počasí, fyzicky i orientačně náročné tratě myslím odpovídaly tomu, že se jednalo o 13. rogainingové mistrovství České republiky. Zúčastnil se jej rekordní počet týmů i lidí, 270 závodníků z deseti zemí (ČR, Německo, Slovensko, Polsko, Bulharsko, Velká Británie, Rakousko, Rusko, Lotyšsko a Itálie). Podařilo se nám získat grant od EU, takže jsme mapu tiskli na vodovzdorný materiál Tyvek, nakoupili ceny za 20 tisíc korun atp.
Já jako stavitel jsem se snažil vybírat kontroly tak, aby umožňovaly bohatou nabídku volby postupů, zavedly vás na turisticky atraktivní místa a občas vás i v dohledávce trošku přibrzdily. S mapou jsme si myslím docela vyhráli, ale jak už jsem psal v pokynech, do mapy se nevejde vše a 150 km2 prostě úplně bez chyby zmapovat nelze. Nicméně jak už jsem se snažil vysvětlit na shromaždišti, větu "a jak se má taková kontrola hledat v noci nebo v mlze?" by rogainingový závodník vůbec neměl z úst vypustit. Mrkněte třeba na mapu australského MS 2006, kde jsme při dohledávce občas museli pročesávat široká údolí zarostlá těžko prostupnou buší. I když chápu, že v noci či v mlze se některé kontroly daly těžko najít, stojím si za tím, že všechny byly polohově správně. Tam, kde se mi nepodařilo najít objekt na férové umístění kontroly, jsem raději použil primitivní křižovatku (většinou v německé části závodního prostoru). Ale z mapy jste většinou už předem mohli vytušit, který lampion nebude zadarmo a např. si na noc naplánovat jednodušší terén. Detailní report o záměrech záludného stavitele dám na web co nejdříve. Dále pro vás připravujeme Route Gadget pro zakreslení vašich postupů a samozřejmě fotky.
1.4. 2009 Zmezinárodnil jsem webové stránky KRK. Nyní si některé informace můžete přečíst také in English.
6.-8.3. 2009 Na první lyžařské soustředění KRK na Osecké chatě nás dorazilo 15. Přestože víkendová předpověď počasí vypadala hrozivě, nakonec to tak strašné nebylo, teda až na sobotní vichřičku na Cínovci :-). V sobotu jsme společně vyrazili na Komáří Vížku, kam se tradičně dalo jet pouze klasicky. Až zpátky jsem se sklouznul podél hranice a na desítkovém okruhu. Večer jsme poseděli na Bystřické boudě a ve společenské místnosti Osecké chaty. V neděli jsme zamířili na Dlouhou Louku, kde ti zdatnější šoupli nějaké okruhy navíc. Tratě byly suprově upravené, menší dešťová sprška na závěr mi ani moc nevadila.
1.3. 2009 KRK uspořádal svůj první závod. Přestože sněhové podmínky nebyly zdaleka ideální, většina zúčastněných odjížděla spokojená. Zveřejňuji Výsledky/results. Můžete si prohlédnout též fotky od Martina Žáčka a fotky od Foxe. A ještě mapku s tratěma a vítězné postupy Pepy Neumanna.
16.12. 2008 Byl zprovozněn web LOB na Novém Městě v Krušných horách. Zatím je k dispozici rozpis závodu a 7 let staré fotky z prostoru závodu LOB, ve kterém se v červnu 2009 bude konat MČR a Německa v rogainingu.
4.12. 2008 Byly spuštěny webové stránky Mistrovství České republiky a Německa v rogainingu 2009. Přijměte prosím úvodní pozvánku na závod a podívejte se na poněkud netradiční fotky z prostoru závodu.
6.11. 2008 Vytvořil jsem znak Krušnohorského rogainingového klubu: Vychází z loga použitého při rogainingu, pořádaném r. 2004 v Medovém Újezdě. Jeho základem je budík, který ukazuje za pět minut dvanáct. Do něj jsem přimaloval symbol Jižního kříže, souhvězdí, které se na krušnohorské obloze vyskytuje jen zřídka, většinou jen po vypití láhve pětihvězdičkového koňaku.
22.10. 2008 V pátek 17.10. právně vzniknul Krušnohorský rogainingový klub - dnes mi z ministerstva vnitra přišlo IČO. Tak začínám vytvářet klubový web.
13.10. 2008 Na Ministerstvo vnitra jsem odeslal návrh na registraci KRK.
Říjen 2008 Sepsal jsem stanovy sdružení Krušnohorský rogainingový klub (KRK).
Září 2008 Začal jsem s přípravami rogainingového MČR 2009, které budeme pořádat v červnu příštího roku. Pobíhám po lesích a reviduju Shocartí podklady.