Tojnaří webové doupě

Tojnárkovo stinné stránky

Pátek 23. října – Centrum Kunmingu

Vrátili jsme se do hotelu Howard Johnson, tak jsem si ho vyfotil. Do objektivu se mi ale celý nevešel, po obvodu má několik vchodů, každý se zvláštní recepcí.

Hotel Howard Johnson
Hotel Howard Johnson
Náš vchod
Náš vchod

Odpoledne jsme zajeli busem omrknout centrum Kunmingu. Brko nás varoval, že žádné centrum města už vlastně ani neexistuje, a měl pravdu. Asanace ho již kompletně zlikvidovaly. Ale bourá a staví se dál a dál. Z busu si fotím výstavbu mrakodrapů a zregulované koryto řeky (přirozené břehy v čínském městě nehrozí).

Město leží v tropech, a zdálo se, že vody zde na rozdíl od Pekingu mají dostatek.

Mrakodrapy ve výstavbě Zregulovaná řeka

Dojeli jsme někam jižně od 2. městského okruhu. Nebylo kde zaparkovat, museli jsme vyskákat před nějakým hotelem.

Kunming bývá nazýván “městem květin”. Marně jsem přemýšlel proč. Číňané si na kytky docela potrpí, ale tady jsem jich během našeho krátkého pobytu viděl určitě méně než v jiných městech. Naším cílem bylo dojít do nějakého parku, zahrady… V mapě jsme si našli zelený flek, a vydali se směrem k němu. O pár bloků dále nám ale cestu zatarasilo obrovské staveniště. Rozhodli jsme se skrz něj projít, neb jsme nevěděli, kudy a zda vůbec ho lze obejít.

Budovatelé si nás naštěstí nevšímali, a na druhé straně jsme prošli brankou, a byli skoro u cíle.

Stavební plocha
Stavební plocha
Budování světlých zítřků
Budování světlých zítřků

Park byl oplocený a ještě za řekou. Tu jsme překonali po mostě a po pár set metrech jsme dorazili ke vstupní bráně Daguan parku. Chtěli po nás vstupné 20 juanů, za zeleň se v Číně musí platit.

Hned za vchodem nás přepadl Halloween. Číňani si libují v americkém kýči. Prošli jsme okolo typické čínské skály, u které nevíte, zda je přírodní, nebo jí slepili maltou (pravda asi bude někde uprostřed). Měli tam i několikapatrovou pagodu, do které nás bohužel nepustili, a spoustu dalších atrakcí. Sochy a artefakty, vodotrysk v jezeře, aquazorbing pro děti, pouštění draků či zákaz trhání kytek pod pokutou 50 - 100 juanů.

Halloween
Halloween
Skalní slepenec
Skalní slepenec
Pagoda zezadu
Pagoda zezadu
Pagoda zepředu
Pagoda zepředu
Vodotrysk v jezeře
Vodotrysk v jezeře
Aquazorbing
Aquazorbing
Drak s měsícem
Drak s měsícem
Netrhat kytky
Netrhat kytky

Slunce pomalu zapadalo a barvilo vše do zlatova.

Podvečer u jezera
Podvečer u jezera
Kolo nad jezerem
Kolo nad jezerem

Došli jsme k nějakému molu, kde profesionální fotografové fotili místní modelku. Jakmile spatřili Páju, okamžitě se vrhli na ní a přinutili jí zapózovat. Chudinka Číňanka musela počkat :-). Brzy však slunce zapadlo definitivně, a my museli zpět k autobusu.

Hrr na Páju
Hrr na Páju
Bravurní pózování
Bravurní pózování
Odložená modelka
Odložená modelka
Západ slunce
Západ slunce

Cestou jsem zahnal hlad v čínském klonu KFC.

Po návratu jsme si skočili nakoupit víno na večírek do nedaleké prodejny.