Tojnaří webové doupě

Tojnárkovo stinné stránky

Laponsko 2015 - News

8. 9. 2015 Kompletní cestopis dokončen, včetně přehledu fotoreportáží z výletů. Teď už jen vychytat případné chybky.
24. 8. 2015 Už jsme zas doma. Zpracování fotoreportáží mi tentokráte bude chvilku trvat, neboť s Honzíkem provádíme zásadní rekonstrukci Tojnařího webového doupěte.
17. 8. 2015 Dotrénováno. Příprava na mistrovství světa skončila, zítra odlétáme za severní polární kruh.
2. 5. 2015 Pár jedinců si dnes zaběhlo náročný trénink na výsypkách. Kromě těžkého terénu se účastníci museli vypořádat i se třemi ukradenými fáborky. Na zdolání celé trati (20 km vzdušnou čarou) potřebovali Víťa Balcárek s Kačkou Zamazalovou 4 hodiny a 17 minut. Já doběhl těsně za nimi, ale zdrželo mne dvacetiminutové čekání na první kontrole, kde jsem nahrazoval chybějící fábor. Snažil jsem se chodit co nejpříměji, ačkoli postupy po cestách byly samozřejmě jistější. Prohlédnout si můžete postupy nejrychlejších, moje modrou čarou a Kačky s Vítkem červeně.
5. 4. 2015 Dopoledne jsem si zaběhnul pověsit pár dalších fáborků, a cestou zpět nařezal proutky na pomlázku. Odpoledne jsem vytáhnul Dášu na romantickou vycházku po výsypkách, postavili jsme zbylé kontroly a pořídili pár fotek.
3. 4. 2015 Jelikož se MS poběží na mapě s ekvidistancí 5 m, tak jsem zahustil vrstevnice i na tréninkové mapě. Orientačně nic jednoduchého, první fáborky už mám v lese.
17. 3. 2015 Celou zimu jsem zápasil s chorobami, tak se teď chci naplno pustit do tréninku. A jelikož doma za barákem mám terény, které hodně připomínají Skandinávii, začal jsem s pomocí Sosny připravovat tréninkovou mapu Jiřetínské výsypky.
3. 12. 2014 Poletí se mnou i Dáša, Honzík a Verča, už máme i letenky. V předstihu jsem nám v centru zabookoval ubytování v centru závodu. Cena je 130 € za den, tedy noc, a zahrnuje povlečení, košík dřeva a saunu :-).
31. 8. 2014 Domluvil jsem se s kámošem, že se přihlásíme na rogainingové MS 2015 ve Finsku. Už pár týdnů proto intenzivně trénuju a nyní jsem začal i shromažďovat informace, např. jsem si stáhnul mapu okolí. Závod proběhne koncem srpna v okolí Fell Centre Kiilopää, jižně od jezera Inari. Celý závodní prostor leží za severním polárním kruhem.