Warning: Undefined array key "" in /var/www/tojnar.cz/www/old/cestopisy/island_2011/index.php on line 13
Novinky Island 2011
 • Home
 • Info Island
 • Doprava Island
 • Vybavení trek
 • Plán treku
 • Počasí
 • Fotoreportáž
 • 24. 10. 2011
  Vše podstatné už je v cestopise.
  23. 10. 2011
  Tak jsem virtuálně došel až do cíle přechodu Islandu 2011. Teď zbývá jen doplnit poslední tři dny výletů a procházek na lehko.
  20. 10. 2011
  Po delší pauze začínám dopisovat islandský cestopis, doplnil jsem přechod do Landmannalaugaru.
  27. 8. 2011
  Na cestopise makám pořád, jenom jsem nedoplňoval novinky. Takže info po delší odmlce. Doplnil jsem cestopis o několik dalších pochodových dní. Již jsem jich popsal deset.
  21. 8. 2011
  Už jsem se dostal až na konec července, k chatě Botni. Zítra bych měl začít v cestopise popisovat cestu největší evropskou pouští.
  20. 8. 2011
  Právě jsem virtuálně došel do cíle prvního dne pochodu. Ještě teď mne bolí nohy :-). Vice ve fotoreportáži. Mezičasy pochodu sím berte pouze jako orientační, neboť jsou zkresleny nepravidelnými přestávkami. Frekvence odpočinku dost záležela na počasí. Při dešti a větru jsme stavěli minimálně, to člověk nemá hlad ani žízeň :-). I s přestávkami jsme drželi průměr něco přes 3 km/hodinu, nebo rychlejší.
  19. 8. 2011
  Prošel jsem všechny fotky a do stránky fotoreportáže napsal pár řádků o prvních dvou cestovních dnech.
  15. 8. 2011
  Dnes jsme se vrátili domů. Cestu pouští (jednou jsme šli přes 60 km bez zdroje pitné vody) i po ledovci, brodění přes prudké ledovcové řeky i přechod sedla pod sopkou Eyjafjallajökull, kde loni začala celosvětová stávka letecké dopravy (půda je tam stále ještě teplá a trošku to tam čoudí), jsme přežili bez obětí. Dle Jéni Švába se tedy nejednalo o expedici, nýbrž výlet. Zdolali jsme pěšky celou naplánovanou trasu a ještě jsme stihli navštívit něco navíc. Opět zafungovalo mé štěstí na počasí. Nevím, zda víte o někom, kdo se z Islandu vrátil opálený. Sluncem, ne sopečným výbuchem. Mně se to stejně jako loni v deštivých krajích New Zealandu povedlo :-). Začínám zpracovávat fotky a psát reportáž den po dni.
  25. 7. 2011
  Sbaleno, 55%ní slivovice okoštována. Mňam. Musel jsem půl litru nacpat do batohu Dáše, na Island se smí dovážet pouze 1 litr na osobu. Protestanti pitomí, pivo tam bylo ilegální až do roku 1989 :-(. Od té doby pokaždé v březnu slaví "Pivní den" - den, kdy padla pivní prohibice. Více si můžete přečíst ve stručných dějinách alkoholu na Islandu.
  24. 7. 2011
  Tak jsem si cvičně zabalil. Moc ladně se mi to nepovedlo, ale vše bych měl pobrat. Na web jsem dal asi už definitivní seznam vybavení, zítra si ještě zaktualizuji počasí a pak už půjdem na věc.
  22. 7. 2011
  Těsně po půlnoci jsem dokončil stahování a tisk map ještě z jednoho zdroje, mapového serveru Já is the answer. V mapách jsou lépe vykresleny cesty, kempy i chaty. Jednotlivé obrázky v měřítku 1:100000 jsem zazipoval do jednoho megasouboru (16 MB). Ti, kteří mají OCAD verze 9, si mohou rovnou vytisknout A4 mapky, vše jsem slepil do jednoho template. Ostatní si musí vytisknout postupně jeden obrázek za druhým.
  21. 7. 2011
  Přípravy vrcholí. Na webu již mám Plánovaný itinerář přechodu (tabulka ve formátu .xlsx), Soupis vybavení (ve formátu .xlsx) a dokonce i Předběžný rozpis stravování (ve formátu .xlsx).
  V záložce Plán treku si můžete prohlédnout detailní popis denních tras i s mapkami. Ještě zbývá stáhnout mapy na poslední dva dny a můžeme vyrazit :-).
  6. 7. 2011
  Letos v létě se s Dášou a dvěma dalšími šílenci chystáme přejít ostrov Island ze severu na jih. Něco přes 400 kilometrů bychom měli zvládnout na těžko, se stanem a vlastními zássobami jídla na cca 14 dní pochodu. Začal jsem shromažďovat informace a postupně je budu dávat na tyto webové stránky.