Úterý 26. července | Přeprava po ose Litvínov-Freising-Mnichov-Keflavík (vlak, letadlo, shuttle bus)
Reportáž z cesty Litvínov - Keflavík |
Středa 27. července | Cesta z Reykjavíku do Akureyri (busem)
Fotoreportáž z cesty Reykjavík - Akureyri |
Čtvrtek 28. července | Cesta z Ásbyrgi k vodopádu Dettifoss
Plánek trasy Ásbyrgi - Dettifoss
Časový průběh treku (čas pochodu 9 hod. 45 min., délka etapy 27 kilometrů):
- Ásbyrgi - parkoviště Hallarbyrgi (u kempu Vestandalur): 12 km/5 hodin chůze
- Parkoviště Hallarbyrgi - parkoviště Dettifoss: 15 km/4 hod. 45 min. chůze
Fotoreportáž z treku Ásbyrgi - Dettifos |
Pátek 29. července | Cesta od vodopádu Dettifoss k sopce Krafla
Plánek trasy Dettifoss - Krafla
Časový průběh treku (čas pochodu 10 hodin, délka etapy 27 kilometrů; 54 km celkem):
- Parkoviště Dettifoss - Parkoviště Leirhnjúkur: 27 km/10 hod. chůze (včetně 3 lávologických km navíc)
Fotoreportáž z treku Dettifoss - Krafla |
Sobota 30. července | Cesta od sopky Krafla k řece Kráká
Plánek trasy Krafla - Kráká
Časový průběh treku (čas pochodu 9 hod. 35 min., délka etapy 33 kilometrů; 87 km celkem):
- Parkoviště Leirhnjúkur - benzínka Mývatn: 14 km/4 hod. chůze
- Benzínka Mývatn - Cowshed Café: 4 km/1 hod. chůze (obojí velmi hrubý odhad)
- Cowshed Café - odb. k jez. Graenavötn: 10 km/2 hod. 55 min. chůze (jen hrubý odhad)
- Odb. k jez. Graenavötn - bivak u řeky Kráká: 5 km/1 hod. 39 min. chůze
Fotoreportáž z treku Krafla - Kráká |
Neděle 31. července | Cesta od řeky Kráká na chatu Botni
Plánek trasy Kráká - Botni
Časový průběh treku (čas pochodu 8 hod. 30 min., délka etapy 26 kilometrů; 113 km celkem):
- Bivak Kráká - odb. Askja: 16 km (velmi hrubý odhad)/5 hod. 18 min. chůze
- Odb. Askja - chata Botni: 10 km (velmi hrubý odhad)/3 hod. 12 min. chůze
Fotoreportáž z treku Kráká - Botni |
Pondělí 1. srpna | Cesta od chaty Botni k bivaku pod sopkou Askja
Plánek trasy Botni - Askja
Časový průběh treku (čas pochodu 6 hodin, délka etapy 23 kilometrů; 136 km celkem):
- Chata Botni - Dyngjufell hut: 19 km/4 hod. 30 min. chůze
- Dyngjufell hut - Bivak pod Askjou: 4 km (odhad)/1 hod. 30 min. chůze
Fotoreportáž z treku Botni - Askja |
Úterý 2. srpna | Cesta od bivaku pod sopkou Askja na Kistufell hut
Plánek trasy Askja - Kistufell hut
Časový průběh treku (čas pochodu 12 hod. 11 min., délka etapy 39 kilometrů; 175 km celkem):
- Bivak pod Askjou - odb. jeepové cesty na Nýidalur: 13 km/3 hod. 12 min. chůze
- Odb. jeepové cesty na Nýidalur - křižovatka směr Dreki: 3 km/53 min. chůze
- Křižovatka směr Dreki - obchvat brodu Jökulsá á Fjöllum: 17 km/5 hod. 11 min. chůze
- Obchvat brodu Jökulsá á Fjöllum - Kistufell hut: 10 km/2 hod. 48 min. chůze
Fotoreportáž z treku Askja - Kistufell hut |
Středa 3. srpna | Cesta z Kistufell hut pod kopec Fossaleiti
Plánek trasy Kistufell hut - Fossaleiti
Časový průběh treku (čas pochodu 10 hod. 25 min., délka etapy 30 kilometrů; 205 km celkem):
- Kistufell hut - první brod/nebrod: 6 km/2 hod. chůze
- První brod/nebrod - Gaesavötn: 11 km/3 hod. 45 min. chůze
- Gaesavötn - křižovatka se silnicí č. 910: 9 km/2 hod. 30 min. chůze
- Křižovatka se silnicí č. 910 - tábořiště Fossaleiti: 4 km/2 hod. 10 min. chůze
Fotoreportáž z treku Kistufell hut - Fossaleiti |
Čtvrtek 4. srpna | Cesta z pod kopce Fossaleiti na pláně Sprengisandur
Plánek trasy Fossaleiti - Sprengisandur
Časový průběh treku (čas pochodu 10 hod. 21 min., délka etapy 37 kilometrů; 242 km celkem):
- Fossaleiti - brod řeky Hraunkvíslar: 4 km/1 hod. chůze
- Brod řeky Hraunkvíslar - brod na křižovatce silnic č. 910 a 26: 16 km/2 hod. 45 min. chůze
- Brod na křižovatce silnic č. 910 a 26 - Nýidalur: 5 km/1 hod. 25 min. chůze
- Nýidalur - bivak na pláni Sprengisandur: 12 km/5 hod. chůze
Fotoreportáž z treku Fossaleiti - Sprengisandur |
Pátek 5. srpna | Cesta z plání Sprengisandur na chatu Versalír
Plánek trasy Sprengisandur - Versalír
Časový průběh treku (čas pochodu 10 hod. 36 min., délka etapy 39 kilometrů; 281 km celkem):
- Pláň Sprengisandur - přehrada Þjórsárlón: 6 km/1 hod. 45 min. chůze
- Přehrada Þjórsárlón - přehrada Hreysíslón: 3 km/1 hod. chůze (i s přestávkou)
- Přehrada Hreysíslón - nádrž Eyvindarverslón: 5 km/51 min. chůze
- Nádrž Eyvindarverslón - chata Versalír: 25 km/7 hod. chůze
Fotoreportáž z treku Sprengisandur - Versalír |
Sobota 6. srpna | Cesta z chaty Versalír k jezeru Þórisvatn
Plánek trasy Versalír - Þórisvatn
Časový průběh treku (čas pochodu 8 hod. 40 min., délka etapy 34 kilometrů; 315 km celkem):
- Chata Versalír - oáza u řeky Kaldakvísl: 16 km/3 hod. 40 min. chůze
- Oáza u řeky Kaldakvísl - jezero Þórisvatn: 18 km/5 hod. chůze
Fotoreportáž z treku Versalír - Þórisvatn |
Neděle 7. srpna | Cesta od jezera Þórisvatn na Landmannalaugar
Plánek trasy Þórisvatn - Landmannalaugar
Časový průběh treku (čas pochodu 10 hod. 21 min., délka etapy 36 kilometrů; 351 km celkem):
- Jezero Þórisvatn - rozcestník směr Selfoss: 6 km/1 hodina 25 min. chůze
- Rozcestník směr Selfoss - rozcestník před Sigaldou: 4 km/1 hod. chůze
- Rozcestník před Sigaldou - odpočívadlo u řeky Tungnaá: 10 km/2 hod. 46 min. chůze
- Odpočívadlo u řeky Tungnaá - křižovatka Landmannaleið: 10 km/2 hod. 21 min. chůze
- Křižovatka Landmannaleið - kemp Landmannalaugar: 6 km/1 hod. 30 min. chůze
Fotoreportáž z treku Þórisvatn - Landmannalaugar |
Pondělí 8. srpna | Cesta z Landmannalaugaru k chatě Höskuldskali
Plánek trasy Landmannalaugar - Höskuldskali
Časový průběh treku (čas pochodu 4 hod. 9 min., délka etapy 11 kilometrů; 362 km celkem):
- Landmannalaugar - odbočka na Skalli: 5 km (vč. 1 km na Brennisteinsaldu)/2 hodiny 10 min. chůze
- Odbočka na Skalli - odb. k hoře Haalda: 2.5 km/1 hod. 1 min. chůze
- Odbočka k hoře Haalda - chata Höskuldskali: 3.5 km/ 58 min. chůze
Fotoreportáž z treku Landmannalaugar - Höskuldskali |
Úterý 9. srpna | Cesta od chaty Höskuldskali do kempu Emstrur
Plánek trasy Höskuldskali - Emstrur
Časový průběh treku (čas pochodu 9 hod. 53 min., délka etapy 30 kilometrů; 392 km celkem):
- Chata Höskuldskali - vyhlídkový kopec u cesty: 5 km (vč. výstupu na kopec)/1 hodiny 54 min. chůze
- Vyhlídkový kopec - jezero Alftavatn: 8 km/2 hod. 18 min. chůze
- Jezero Alftavatn - chata Hvanngil: 4.5 km/1 hod. 11 min. chůze
- Chata Hvanngil - kemp Emstrur: 12.5 km/3 hodiny 24 min. chůze
Fotoreportáž z treku Höskuldskali - Emstrur |
Středa 10. srpna | Cesta od kempu Emstrur k chatě Básar
Plánek trasy Emstrur - Básar
Časový průběh treku (čas pochodu 7 hod. 41 min., délka etapy 20 kilometrů; 412 km celkem):
- Kemp Ermstrur - rozcestí Húsadalur: 14.5 km/5 hod. 15 min. chůze
- Rozcestí Húsadalur - chata Langidalur: 1.5 km/29 min. chůze
- Chata Langidalur - kemp Básar: 4 km/1 hodina 7 min. chůze
Fotoreportáž z treku Emstrur - Básar |
Čtvrtek 11. srpna | Cesta od kempu Básar do Skógaru
Plánek trasy Básar - Skógar
Časový průběh treku (čas pochodu 8 hod. 35 min./4 hodiny, délka etapy 23km/12 kilometrů; 447 km celkem):
- Kemp Básar - vrcholové plató Morinsheiði: 5 km/2 hod. 16 min. chůze
- Vrcholové plató Morinsheiði - sedlo Fimmvörðuháls: 5 km/1 hod. 55 min. chůze
- sedlo Fimmvörðuháls - chata Baldvinsskáli: 1 km/27 min. chůze
- Chata Baldvinsskáli - most přes řeku Skóga: 4 km/1 hodina 6 min. chůze
- Most přes řeku Skóga - kemp Skógar: 8 km/2 hodiny 18 min. chůze
- Kemp Skógar - mořská pláž Skógasandur a zpět: 12 km/cca 4 hodiny chůze
Fotoreportáž z treku Básar - Skógar |
Pátek 12. srpna | Přesun ze Skógaru do Reykjavíku (bus)
Reportáž z cesty do Reykjavíku a podvečerní procházky po městě. |
Sobota 13. srpna | Výlet na Golden triangle (bus)
Reportáž z výletu na Golden triangle a prohlídky Reykjavíku. |
Neděle 14. srpna | Reykjavík a Blue lagoon
Reportáž z poslední procházky po Reykjavíku a návštěvy Blue lagoon. |