Warning: Undefined array key "" in /var/www/tojnar.cz/www/old/cestopisy/peru_2014/index.php on line 13
Novinky Peru 2014
2. 9. 2014
Ještě jsem do celkového přehledu doplnil odkazy na mapy projetých a prošlých tras.
1. 9. 2014
Sláva, peruánský cestopis je dopsán. Teď už jen zkontrolovat pravopis a můžu se věnovat jiným věcem.
17. 8. 2014
Po spisovatelské pauze kvůli Horské výzvě Krkonoše (příprava na závod, účast na závodě a pozávodní léčení) jsem dopsal poslední fotoreportáže z první části zájezdu od Limy po Limu. Zbývají už jen výlety po NP Huascarán.
2. 8. 2014
Virtuálně jsem už dorazil do Aguas Calientes, nyní zpracovávám mraky fotek z Machu Picchu.
21. 7. 2014
Pilně sepisuji reportáž za reportáží, právě jsem dokončil 6. a 7. den v Peru.
9. 7. 2014
S mírným zpožděním jsme přistáli v Berlíně, batohy plné suvenýrů a sebe jsme naskládali do bráchova auta a v pohodě dorazili domů. Hned jsem začal zpracovávat fotky, ale materiálu je hodně, chvilku mi to potrvá.
12. 6. 2014
Tak máme zabaleno, i žufánkovic slivovice dorazila, a zítra vyrážíme do Berlína.
30. 5. 2014
Prošel jsem si spoustu webových stránek, které se zabývají peruánským směnárenstvím a bankomaty. Nejdůležitější návody a varování jsem shrnul do kapitoly Placení v Peru. Po důkladném prostudování peruánského i českého finančního sektoru jsem dokončil Rozpočet zájezdu, včetně plánu nákupu valut.
26. 5. 2014
Příprava zájezdu značně pokročila, stáhnul jsem si k vytištění mapy přejezdů a výletů po Peru i mapy a GPS tracky výletů v NP Huascarán.
23. 5. 2014
Do základních informací jsem doplnil články o seismické aktivitě v Peru a jevu El Niño.
15. 5. 2014
Stránku základních informací o Peru jsem doplnil o stať flora a fauna Peru.
10. 5. 2014
Přepracoval jsem stránku základních informací o Peru. Doplnil jsem do ní podmínky pro vstup a vycestování ze země, a přidal i souhrn bezpečnostních rizik, na které tam turista může narazit. Nechybí ani návod na přežití zemětřesení nebo tsunami.
Příprava na zájezd už postoupila do fáze nákupu vybavení. Abych aspoň zhruba odhadnul, kolik dolarů budeme potřebovat, sestavil jsem si předběžný rozpočet (vztaženo na 1 osobu).
26. 4. 2014
Do složky obecných informací o Peru jsem doplnil pojednání o peruánské gastronomii a stravování a článek o tom jak v Peru zahnat žízeň. Doporučuji juknout na video o koktailu z žab. Už se nemohu dočkat :-).
23. 4. 2014
Teď jsem se vrhnul do studia peruánské historie a současných reálií. Nabyté informace shromažďuji ve složce Info Peru.
21. 4. 2014
Podle fotek u Kudrnů to vypadá, že nás čeká nejpopulárnější čtyřdenní Santa Cruz trek. Cestovní plán tedy už mám víceméně hotov.
19. 4. 2014
Výrazně jsem pokročil ve svém bádání o Peru, dá se říci, že už mám poměrně dobrou představu o tom, co bych si tam nechtěl nechat ujít. Své přípravy pečlivě zapisuji do cestovního plánu. Nyní už zbývá doplnit pouze trek v NP Huascaran, k tomu ale musím buď získat podrobnější info od cestovky, nebo vygooglovat nějaké cestopisy z minulých zájezdů. Většina z objevených reportáží totiž popisuje jednodenní výlet k jezeru s prapodivným názvem "Laguna 69" :-).
16. 4. 2014
Další doplnění detailního cestovního plánu.
10. 4. 2014
Současně s naším zájezdem se bude v Brazílii konat mistrovství světa v kopané. Fotbal je pro Peruánce národním sportem, tudíž očekávám, že ozvěny šampionátu mohou ovlivnit i naše putování po Peru. Jestli kladně nebo záporně nevím, nicméně do itineráře zájezdu jsem doplnil termíny zápasů, které se odehrají během našeho pobytu v civilizaci, a toto téma jsem rozebral i ve složce Info Peru.
9. 4. 2014
Na web jsem přidal pahýl záložky věnující se přípravě zájezdu.
8. 4. 2014
Spolu s nejstarším synem Honzíkem, Pavlou Jiráskovou a Martinem Žáčkem se v červnu chystáme odletět do Peru. Přihlásili jsme se na zájezd cestovky Kudrna. Podle jejich webu jsem si předpřipravil itinerář, který postupně rozpracovávám do podrobného cestovního plánu.
Začínám též po webu shánět všemožné informace o Peru, postupně je zveřejním v záložce Info Peru.
Abych si nadělal, sepsal jsem už předem zaručeně autentickou úvodní reportáž z našeho příletu do Limy :-).