Tojnaří webové doupě

Tojnárkovo stinné stránky

Picos de Europa 2017 – News

2. 10. 2017 Cestopisně jsem dorazil domů, všechno, na co jsem si vzpomenul, jsem vylíčil ve fotoreportážích.
27. 9. 2017 Právě jsem ve fotoreportážích zveřejnil článek o posledním treku našeho přechodu Picos de Europa. K dispozici už je i GPS záznam celého přechodu (76 km/4951 m převýšení, 5795 m sestup, 1 den 1:11 hod. chůze, 18:59 hod. pauzy na trase) včetně výškového profilu. Teď zbývá zpracovat pouze pár procházek po historických městech.
15. 9. 2017 Tak jsme se vrátili. Zájezd byl plný milých i nemilých překvapení, která se vám pokusím vylíčit v několika fotoreportážích. Začínáme dnem prvním a druhým, přesunem Praha–Santander–Potes.
24. 8. 2017 Přidali se k nám ještě Roman, Bára a Ondra Lošťákovi. Budou sice muset letět letadlem přes Brusel, ale v Bilbau přistanou víceméně ve stejný čas jako my. Naše skupina se tedy rozrostla na devět osob. Další info asi až po návratu.
29. 7. 2017

Můj kámoš Zdeněk Šebesta (byl se mnou v Laponsku) mi navrhnul, že bychom letos mohli vyrazit do pohoří Picos de Europa ve Španělsku. Na internetu ty hory vypadají nádherně, jenomže já bohužel až do nedávna musel řešit své zdravotní problémy, a na plánování dovolené mi nezbyl čas. Až nyní, kdy už mám ve svých výhledech víceméně jasno, jsem se rozhodl výlet zorganizovat, a chorobu tam rozchodit :-). Oslovil jsem nejdříve rodinu a poté i úzký okruh svých známých, nakonec se mi přihlásilo šest lidí: Zdenda, Petr Kozák (Kožak), Jitka a Majda Klinkerovy a já s nejstarším synkem Honzou.

Letenky do Bilbaa už máme, teď dolaďuji detaily itineráře a připravuji webové stránky výletu.