Silvestr 2009 - Jizerské hory
Těsně před naším příjezdem nasněžilo dokonce i dole v Jablonci, mé obavy, že budeme muset běhat pěšky, se naštěstí nevyplnily. 30. 12. jsme s rodinou vyrazili na Bedřichov. Omylem jsme ale nastoupili do busu, který končil na janovském sídlišti. Ještěže nás upozornil všímavý spolucestující domorodec. Řidič správného busu nás nechal nastoupit i s nepřestupním lístkem na 30 minut. I ty jsme překročili, neboť kvůli namrzající vozovce jsme zůstali viset v půlce kopce a museli počkat na sypač.
Na nástupní výjezd z bedřichovského stadionu navezli umělý sníh, takže jsme bez problémů dojeli až na Novou Louku. Tam už občas vykukoval asfalt, přesto se dalo krásně bruslit až na Hřebínek a pak pokračovat po malém okruhu na Kristiánov a zpět na Bedřichov.
Na Hřebínek jsme vyrazili i na Silvestra. Srovnávací fotky křižovatky na Hřebínku dokumentují nejen mírnou oblevu, ale též zajímavý úkaz, že za mrazu se ještě děvčata dokázala při pohledu na mne udržet na lyžích, ale den poté už mi padala k nohám :-).
Na Nový rok jsme si naordinovali tréninkové volno, 2. ledna jsme s Dášou absolvovali devadesátiminutový LOB scorelauf Jizerský MIX. Pro změnu zase okruh přes Hřebínek. Kašlal jsem na limit a objel vše. Sněžilo, ale 22 km projížďka se mi líbila.
3. 1. se nám ještě podařilo na chvilku si zakroužit na Břízkách. Hroty hůlek cinkaly o asfalt, ale bruslit šlo.