Novinky

2.3. 2009 Pepa Neumann mi poslal svoje vítězné postupy. A z nich je vidět, že mapa mu byla malá :-). A ještě přibyly fotky od Foxe.
1.3. 2009 Závod se i přes ne příliš ideální sněhové podmínky podařilo úspěšně uspořádat. Zveřejňuji Výsledky/results. V cíli jsem občas nestíhal, takže případná chyba není vyloučena. Reklamace posílejte na mail tojnar@gmail.com. Můžete si prohlédnout též fotky od Martina Žáčka. A ještě mapku s tratěma.
1.3. 2009 It was raining all day and snow machine hasn´t treated tracks yet. It is almost certain the mass start will be realised. Please be at start before 12:00.
24.2. 2009 Dal jsem na web seznam přihlášených závodníků (stav k úterku 24.2. večer): list of entries.
2.2. 2009 Vypadá to, že se s LOBy nakonec roztrhl pytel. I ve Studenci prý údajně mají dost sněhu aby o víkendu uspořádali oba závody. Proto musím náš Krušnohorský LOB opět, tentokráte snad už naposledy, přesunout. Měl by se konat v neděli 1.3.
20.1. 2009 Nahoře napadlo dalších 10 až 15 čísel sněhu, který zasypal stopy připravené pro závod. Nakonec je to fuk, protože stejně musím jet na celostátní LOB v Novém Městě na Vysočině, kde sníh sice není, ale pořadatelům to neva. Chudinky lyže. V platnosti tak zůstává původní termín 7.2., ale záleží na tom, zda se bude konat LOB ve Studenci. V záloze máme ještě přelom února a března.
11.1. 2009 Dorazil jsem revizi LOB stop a tratí. V sobotu jsme s Foxem prohančovali úbočí Pramenáče, Milan přitom zlomil hůlku. Možná, že náš LOB nazvu Memoriálem Foxovy hůlky, popř. vyhlásím sbírku solidarity :-). V neděli jsem si už sám projel obě tratě. Klasifikace stop se průběžně mění podle toho kudy projedou čtyřkolkáři. Do super široké bruslařské stopy během dneška vyryli dvě koryta, přes která se bruslí dost obtížně. Na Mikulášce zase mezi 12:00 a 14:00 mívají permanentně narváno, takže nám určitě nedovolí, abychom během závodu okupovali sesle Němcům. Ohřát se budou moci pouze ubytovaní, ostatní musí počítat s tím, že se před startem budou zahřívat rozjížděním (bundy a malé baťůžky jim někam uschováme). Po závodě bychom měli mít reservé stůl pro omezený počet lidí (od cca 14:00), po třetí hodině už bývá hospoda prázdná. A vyjedená :-(. Čaj v cíli do vás nalejeme třebas u baru :-).
4.1. 2009 Dnes jsem kromě hančování v nově napadlém sněhu, větru a návějích (rolba bohužel zůstala v garáži) předdomluvil LOB s majitelkou Mikulášky. Nabízí ubytování za 350 Kč/noc se snídaní, zájemci ať se mi ozvou, a snad nám i uvaří čaj do cíle. Předzamluvil jsem i stůl pro závodníky, kteří dokončí závod. Parkovat tam ale budou moci pouze ti, kdo si zaplatí nocleh, ostatní by měli auto nechat dole u transformátoru.
2.1. 2009 Spoustu kilometrů v oblasti chystaného LOB a okolí jsme najezdili během silvestrovského soustředění na Dlouhé Louce. Více v Reportáži ze Silvestra 2008.
26.12. 2008 Teplé počasí a zejména deště, které těsně před Vánoci devastovaly sněhové zásoby našich hor, mne donutily vyrazit na obhlídku lyžařských terénů mezi Moldavou, Novým Městem a Dlouhou Loukou. Že situace není vůbec zlá si můžete ověřit v mé fotoreportáži.
16.12. 2008 Byl zprovozněn web LOB na Novém Městě v Krušných horách. Zatím je k dispozici rozpis závodu a 7 let staré fotky z prostoru závodu LOB, ve kterém se v červnu 2009 bude konat MČR a Německa v rogainingu.