Silvestr 2008 Dlouhá Louka (28.12. 2008 - 1. 1. 2009)
Neděle 28. 12. 2008
Na Dlouhou Louku nás autem vyvezli Radek s Vendulkou. Společně jsme objeli Flájský okruh (12 km). Teploměr hlásil -9°C, svítilo sluníčko. Stopy byly nádherně upravené, jenom závěr po silnici před Dlouhou Loukou byl trošku rozbit od pěších dupačů.
Na chatu Panorama nás nechtěli pustit před třetí hodinou, takže jsme se ještě projeli k oboře a cestou zdolali rozhlednu na Vlčí hoře. Poté jsme se ubytovali, Dášu jsem zanechal v chatě a projel se na Nové Město a zpět.
Pondělí 29. 12. 2008
Ve stejné sestavě a za obdobného počasí jako v neděli jsme vyrazili na Bouřňák. V hotelu měli dobrý výběr jídel, já si dal výbornou gulášovku. Zpáteční cestou jsem Dášu protáhnul netradiční trasou pod plání s větrnými elektrárnami. Stopa tam nevedla skoro žádná a v nejnižším místě jsme museli překonat regulérní potok. Zato náš zrak potěšily krystalické útvary sněhové námrazy.
Zatímco Dáša rozmrzala na chatě, já se převlékl do suchého, vydrásal se na Loučnou, sjel ke Střelné a zpět k oboře a nakonec ještě obkroužil flájský okruh. Mezitím dorazili Magda s Pakuem, vyjel jsem jim naproti a společně jsme zašli na večeři. Po setmění dorazili i Čecháček s Janou. Večer jsme si chvilku poseděli v baru na Panoramě.
Úterý 30. 12. 2008
Nevzal jsem si foťák, nějaké obrázky dodali Magda s Pakuem. Spolu s nimi jsem znovu navštívil Bouřňák, kde mi za oběť padnul platýz plněný krevetami. Protože Mikuláška, Bystřická bouda i Nová Myslivna byly zavřené, pokračovali jsme dál už bez občerstvení. Jen co jsme přejeli oldříšskou pláň, začal foukat šílený protivítr, který nás víceméně doprovázel po celé moldavsko-flájské silnici až na Dlouhou Louku.
Středa 31. 12. 2008
Na poslední lyžovačku roku jsem vyrazil s Janou a Čecháčkem, ale opustil jsem je na Vrchu tří pánů, neboť jsem chtěl dojet až na Kahleberg. Tam jsem pořídil pár fotek a mazal zpět do hospody. Přijel jsem ale příliš brzo, tak jsem se vytrestal kolečkem okolo Vlčí hory. Přestože Janě s Honzou nefučelo tak jako nám den předtím, dorazili až za soumraku a zejména na Janě bylo patrné, že si výlet užila :-).
Po večeři jsme poseděli s vlastníky Panoramy a pak o samotě. O půlnoci jsme navštívili rozhlednu a poté se vrátili zpět na základnu.
Čtvrtek 1. 1. 2009
Po ránu se mi nikam moc nechtělo. Projeli jsme se jen v těsném okolí Dlouhé Louky, zajeli k jezírku s další geocachingovou krabičkou a po obědě odjeli domů do Litvínova.