Tojnaří webové doupě

Tojnárkovo stinné stránky

Zaručeně pravdivá příhoda z města perníku

Disciplinární komise in-line hokeje potrestala DominikaHaška jednoročním zákazem činnosti. Zdrcený hokejista bloudí s hlavou skloněnou po Pardubicích a přemýšlí na jaký sport by se mohl vrhnout. V tom zahlédne nástěnku:

KUFROVÁNÍ S DOMINEM
Závod v orientačním běhu
Sraz 10.6. 2003 15:00 v ZŠ Benešovo náměstí
Přijďte si s námi zaběhat

Béďa Klimpl

“To je ono!!!”, zaraduje se Hašan, nasedne do svého fára a jede rovnou za Béďou.

“Hi! Ty jsi Béďa? Já jsem Dominátor a chtěl bych za vás běhat. Ale žádný okresní miniturnaje, of course jen super extraligu! Mám totiž ohromnou vůli po vítězství, a předpokládám, že i v tomhle sportu budu dominovat. Počítám, že bych do orientačního běhu vrazil tak tři milióny. Udělám z vás největší team v republice.”
“Ale my už jsme největší!”, odvětil Béďa.
“OK, tak vám dám melounů deset a budeme největší na světě. Chápeš, já jsem Dominátor, já musím zkrátka dominovat. A ty závody přejmenujeme na Kufrování s Dominátorem, klub nazveme Dominátor Team Pardubice a všechny jeho členy oháknu oblečením z naší firmy. Tak co, plácneme si?”

Uplynul týden a na webu ČSOB se objevila zpráva:
Soutěžní komise jednomyslně odsouhlasila udělení mimořádné divoké karty pro účast na MČR na krátké trati 14.6. v Novém Boru Dominiku Haškovi DPU6501, kat. H21. Zdůvodnění: medailista z mistrovství světa, olympijský vítěz.

Do Sosnové už Pardubičáci přijeli s novými dresy. Každý jejich dederón má na zádech nápis “Dominátor”. Pouze jeden člověk se liší. Béďa totiž tajně zašel do tiskárny a zařídil si, aby mu na jeho XXL natiskli “Velký Dominátor”. Chvíli po autobusu přijíždí Hašek. Zdraví se s Béďou a ostatními, courá se po shromaždišti, ale nikdo si ho nevšímá, nikdo po něm nechce fotku ani podpis. Všichni mažou do bufetu nebo na TOI-TOIky. Trošku ho to rozladí, ale převlékne se do sportovního a odchází na start svého prvního závodu.

Tři, dva, jedna, teď. Odpočítaný Hašan vyráží do svého prvního kufru. Po pěti minutách bloudění se objeví zpátky u startu. Zrovna vybíhá Béďa. Míjí Dominika a ten zahlédne nápis na jeho zádech.Zatmí se mu před očima. “Velký Dominátor je přece jen jeden, a to jsem já! Zabiju tě, šmejde!” Po pár skocích se vrhá na Béďu, poráží ho na zem a busolou mu buší do zátylku. Pořadatelům chvílitrvá, než je od sebe oddělí. Naštvaný Hašek odjíždí domů, Béďu v komatu odváží sanitka do českolipské nemocnice.

Pondělní noviny palcovými titulky oznamují: “Hašek zase řádil!” V úterních denících Hašek vysvětluje, že se vlastně nic nestalo: “Běželi jsme spolu a oba jsme upadli. Vždyť ani Béďa si nestěžuje.” (je stále v bezvědomí, pozn. redakce).

Disciplinární komise zakázala Dominátorovi činnost na jeden rok. Zdrcený hokejista bloudí s hlavou skloněnou po Pardubicích a přemýšlí na jaký sport by se mohl vrhnout. V tom zahlédne nástěnku… Teda pokud si jí raději nesundáte, vážení nohejbalisté.