Tojnaří webové doupě

Tojnárkovo stinné stránky

Čtvrtek 21. až pátek 22. července - přejezd Ross River Resort & WRC Model Course

První turistickou etapu máme za sebou, teď musíme přejet skoro 500 km přes Alice Springs do centra rogainingového Mistrovství světa. Cestou jsme dotankovali na pumpě v Ti Tree (GPS souřadnice: S22.13067° E133.41632°), a nemohli jsme vynechat zastávku na odpočívadle Tropic of Capricorn, které leží přesně na obratníku Kozoroha. Má GPS však naměřila menší odchylku: S23.44190° E133.83277°.

Obratník Kozoroha
Obratník Kozoroha

Pak už nám zbývalo pouze 30 kiláků do Alice Springs. Zaparkoval jsem v centru města, zrovna tam nějaká policistka rozdávala pokuty za překročení parkovací doby. Informovala nás, že se tu smí stát dvě hodiny zdarma, a že volnou WIFI můžeme využít na promenádě Todd Mall (GPS souřadnice: S23.70029° E133.88250°). Nakoupili jsme ve Woolworths (GPS souřadnice: S23.69897° E133.88093°), odeslali pár mailů a poté přejeli do Alice Motor INN (GPS souřadnice: S23.69579° E133.89439°), navštívit Křižíka a kol. Osprchovali jsme se, dobili baterky (tisíceré díky), a mohli vyrazit za noclehem.

Výjezd ze města nebyl úplně jednoduché. Přikázané směry jízdy nutí řidiče dojet na kruháč a tam se otočit, jenže když jako my minete odbočku doleva, musíte si obrátku zopakovat. Setmělo se, a jelikož na silnici k Ross River Resort (GPS souřadnice: S23.59570° E134.48817°) hrozil střet s klokany a hospodářskými zvířaty, jel jsem velmi pomalu a obezřetně. Do cesty se nám postavilo stádo krav, naštěstí jsem si jich všiml včas.

Nakonec jsme šťastně dorazili do cíle, pozdravili se s pořadateli, ubytovanými v chatičkách Ross River Homestaed. Využili jsme jejich plynové barbeque a opekli si klobásy. Poté jsme přejeli do závodního kempu. Byl již solidně zaplněný. Zaparkovali jsme auto a vedle něj postavili stan.

Ráno nás pořadatelé donutili najít si nocležiště v jiné části lesa, a tam jsme už zůstali.

BBQ v Ross River Homestead
BBQ v Ross River Homestead
Stan v centru WRC
Stan v centru WRC

Dopoledne jsme společně s Verčou a Honzíkem vyrazili do tréninkového prostoru. Děti si s foťákem obešly pár nejbližších kontrol.

Tréninkový prostor WRC
Tréninkový prostor WRC
Údolíčko
Údolíčko
Kontrola č.1
Kontrola č.1
Verča na tréninku
Verča na tréninku

Já se šel proběhnout dál, bych otestoval náročnost navigace, průstupnost terénu a omrknul porosty pichlavé trávy Spinifex, před kterou nás organizátoři varovali. Pichláky nakonec nebyly tak hrozné. Párkrát jsem si naběhnul i do neuvěřitelně silných vláken pavučin, které spřádá Golden Orb. Seidlovi prý v jedné z nich viděli zachycenou a vysátou myšku :-). Svůj trénink jsem zvěčnil na Play Maps, máte tam i Sádlovu trasu.

Doma jsem provedl analýzu mého proběhnutí v excelu.

Potvrdili jsme si, že nás nečeká žádný mapově nenáročný sprintík. Ve složitém terénu jsem jednou zakufroval, ale jinak celkem spokojenost.

Odpoledne jsme na IRF meetingu řešili budoucnost světového rogainingu, večer jsem si předbalil věci na závod, povečeřel BBQ luncheon meat a šel spát.