Tojnaří webové doupě

Tojnárkovo stinné stránky

Austrálie 2016 - Summary

Shrnutí výletu

Náš výlet po Austrálii jsem pojal ve stylu megarogainingu. Předem připravený itinerář dvacetidenního pobytu, jehož hlavním cílem byla účast na rogainingovém MS 2016, jsme samozřejmě museli několikrát pozměnit, ale v zásadě se nám až na pár výjimek podařilo realizovat všechny naše záměry. Týden před MS jsme si projeli parky Northern Territory (mořští krokodýli, koupání ve vodopádech…), po závodě jsme navštívili oblast Uluru, a na závěr absolvovali týdenní okruh po New South Wales (klokani, nádherné skály ve Warrumbungles…). Naše zážitky postupně popíšu v podrobných fotoreportážích den po dni.

Doprava, ubytování, stravování a rozpočet zájezdu

Singapore Airlines (velká spokojenost) nás do Austrálie dopravily po ose Kodaň - Singapur - Darwin, z Uluru jsme přeletěli s Virgin Atlantic do Sydney, odkud jsme se přes Singapur a Frankfurt nad Mohanem vrátili do Prahy. Cena letenky 32974 Kč/os. by se dala ještě více srazit pokud bychom vyrazili už před začátkem prázdnin.

V Darwinu jsme si u Hertz pronajali Toyotu Yaris (malý kufr, ale pro tři lidi stačil).

Toyota Yaris
Toyota Yaris

Půjčovné na 12 dní s vrácením v Ayers Rock vyšlo na 13468 Kč. Za benzín jsme utratili 4467 Kč (2791 km, většinou po rychlé dálnici). Autíčko bylo malé, dobře se s ním parkovalo, zároveň perfektně akcelerovalo, což se hodilo zejména při předjíždění padesátimetrových Road Trains.

Pro NSW jsem si u osvědčené nejlevnější půjčovny Bayswater Car Rental objednal Toyotu Corolla, která byla o dost větší a řídila se mi malinko hůře.

Toyota Corolla
Toyota Corolla

Půjčovné na 7 dní, včetně pojištění 100 %ního krytí způsobených škod (8 $/den) a Shuttle busu z/na letiště činilo 6655 Kč. Benzín nás vyšel na 2866 Kč (2262 km, občas hory nebo městský provoz).

Snažili jsme se co nejvíce minimalizovat náklady, většinou jsme nocovali v levných kempech nebo zdarma na parkovištích. Každé ráno jsme si vařící vodou zalévali čaj a instantní vločky se sušeným mlékem, ořechy a ovocem. Obědy a večeře jsme odbývali levnými konzervami, sýry nebo uzeninami s pečivem (převážně toastové chleby). Občas jsme si dopřáli teplé kuře ze supermarketu, banány popř. mandarinky.

Po započítání všech nákladů, včetně mimořádných, jsme se vešli do 53 tisíc za osobu. Detailní souhrn našeho utrácení a zároveň přehled míst, která jsme navštívili, najdete v itineráři zájezdu.